top of page
Szukaj

Umowa pomiędzy podmiotem odpowiedzialnym a hurtownią farmaceutyczną na przechowywanie lub dostarczanie produktów leczniczych

🟠Umowa pomiędzy podmiotem odpowiedzialnym a hurtownią farmaceutyczną na przechowywanie lub dostarczanie produktów leczniczych w imieniu podmiotu odpowiedzialnego.


O czym trzeba pamiętać?


➤Podmiot odpowiedzialny i hurtownia farmaceutyczna mogą zawrzeć umowę na magazynowanie lub dystrybucję.

➤Umowa musi mieć formę pisemną, w innym przypadku jest nieważna, a działalność hurtowni staje się niezgodna z posiadanym zezwoleniem.

➤Przedmiotem umowy mogą być tylko te produkty lecznicze, dla których podmiot odpowiedzialny uzyskał pozwolenie na dopuszczenie do obrotu.

➤Zakres czynności hurtowni wynikający z tej umowy musi być zgodny z zezwoleniem hurtownia ponosi odpowiedzialność za zapewnienie jakości podczas przechowywania i dystrybucji produktów leczniczych będących przedmiotem umowy.

➤Hurtownia ma obowiązek przesłać kopię umowy, w terminie nie dłuższym niż 7 dni od dnia zawarcia umowy, Głównemu Inspektorowi Farmaceutycznemu przez elektroniczną skrzynkę podawczą Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.


❗UWAGA! Na podstawie tak zawartej umowy hurtownia nie może dostarczać produktów leczniczych podmiotu odpowiedzialnego do aptek.


5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page